بنیاد توسعه فرهنگی سپهربنیاد توسعه فرهنگی سپهر

رویدادها

ششمین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدارس برگزار گردید

ششمین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدارس برگزار گردید

ششمین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدارس با حضور فرماندار و جمعی از فعالان اجتماعی افتتاح گردید.

در این جشنواره 3 روزه دانش آموزان کار تیمی و گروهی را تمرین می کنند، ایده های نو و خلاقانه مطرح می کنند و با روش های ایده پردازی آشنا می شوند.

در بخش اصلی جشنواره، ایده های عملیاتی شده کسب و کار دانش آموزان در نمایشگاه ارائه خواهد شد و در بخش جانبی، سخنرانی کارآفرینان موفق، پخش فیلم و اجرای کارهای گروهی و تیمی دانش آموزان انجام خواهد شد.

بنیاد توسعه فرهنگی سپهر در 5 سال گذشته این جشنواره را در اردیبهشت ماه برگزار کرده است و در سال جاری به علت تغییر ناگهانی بازه زمانی امتحان دانش آموزان، جشنواره در 16 الی 18 مرداد برگزار گردید.

لازم به ذکر است که بخشی از هزینه های این جشنواره توسط همراه و خیر ارجمند آقای میرمحمدعلی تامین شده است و اسپانسر ویژه جشنواره نیز با وساطت بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان بانک ملی ایران خواهد بود.

بیشتر بخوانید

کمپین حمایت از مهدکودک های روستایی کلید خورد

کمپین حمایت از مهدکودک های روستایی به عنوان یک طرح جدید از طرف بنیاد توسعه فرهنگی سپهر با حمایت از مهدکودک روستای آفریز کلید خورد.

مهسا سادات شمسی، مسئول پیگیری و اجرای این کمپین با بیان اینکه مهدکودک های روستایی کمتر مورد توجه موسسات نیکوکاری و خیرین بوده اند گفت: متاسفانه دوره پیش از دبستان چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. در این کمپین قرار است به شیوه های مختلف از جمله تهیه دوره های آموزشی برای کودکان و مربیان مهدکودک، تامین کتاب و وسایل بازی کودکان، حمایت مالی از کودکان محروم و تامین تجهیزات و بهسازی مهدکودک های روستایی و مناطق محروم از مهد روستاها حمایت شود.

همچنین بازدید از سه روستا و مکاتبه با بخشداری و بهزیستی برای تعیین روستاهای مستعد ساخت و راه اندازی مهدکودک انجام شده است و به زودی روستای نهایی در جلسه هیات مدیره برای ساخت مهدکودک مشخص خواهد شد.

اجرای برنامه آمال (دوره آموزش متوازن اجتماعی و مالی) برای کودکان قائن

برنامه آمال (دوره آموزش متوازن اجتماعی و مالی) برای کودکان در قائن اجرا می شود.

فاطمه رجبی، تسهیلگر بنیاد توسعه فرهنگی سپهر و مسئول اجرای اسن طرح گفت: 50 کودک 7 الی 13 سال قائن مخاطب طرح در تابستان سال جاری خواهند بود.

وی در نشست توجیهی طرح که با حضور مادران کودکان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قائین برگزار شد گفت: در این طرح، 30 جلسه کارگاهی برای کودکان برگزار می شود و آنها با مباحث شناخت و کشف خود، حقوق و مسئولیت ها، پس انداز و خرج، برنامه ریزی و بودجه بندی و اقدام اجتماعی و مالی آشنا می شوند. رجبی ادامه داد: این طرح نقش مهمی در مسئولیت پذیری اجتماعی کودکان و ورود آنها به دنیای کسب و کار در آینده دارد.

لازم به ذکر است که این طرح در سال جاری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای 25 کودک و همچنین در روستای محروم آفریز برای 25 کودک روستایی با هزینه های بنیاد برگزار می شود.