بنیاد توسعه فرهنگی سپهربنیاد توسعه فرهنگی سپهر

طرحهای اجرا شده

دومین دوره آموزشی اصول گردشگری پایدار روستایی برگزار شد

 
دومین دوره آموزشی اصول گردشگری پایدار روستایی برگزار شد
دومین دوره آموزشی اصول گردشگری پایدار روستایی  با حضور 35 نفر از علاقمندان بوم گردی و گردشگری  در روستاهای کره، باراز و تجن شهرستان قاین از طرف بنیاد توسعه فرهنگی سپهر  برگزار شد.
مریم ساقی مدیر پروژه توسعه بوم گردی و گردشگری پایدار روستاهای کره، باراز و تجن شهرستان قاین با اعلام این خبر گفت: در دومین دوره آموزشی این طرح 35 نفر از علاقمندان بوم گردی و گردشگری شناسایی و آموزش های مربوطه را به صورت مشارکتی فرا گرفتند.
وی با بیان اینکه این دوره به مدت سه روز برگزار شده است ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره آموزش های مربوط به اثرات گردشگری، شناسایی کدهای رفتاری، ویژگی اقامتگاه های بوم گردی  و نهاد محلی گردشگری را فرا گرفتند.
ساقی با بیان اینکه در این دوره شرکت کنندگان هر روز در یکی از روستاها حضور یافته و آموزش دیده اند افزود: در این سه روز  با پخت غذاهای محلی توسط اهالی هر روستا از شرکت کنندگان پذیرایی شده است.
مدیر پروژه توسعه بوم گردی و گردشگری پایدار روستایی بنیاد توسعه فرهنگی سپهر با بیان اینکه بنیاد توسعه فرهنگی سپهر به عنوان یک سازمان مردم نهاد با ماموریت توانمند سازی و توسعه و ترویج کارآفرینی فعالیت داردافزود: در سال های گذشته بنیاد زمینه ای برای حضور گردشگران در روستا ها را فراهم کرده است و اکنون به دنبال نهادینه سازی و پایدار سازی گردشگری و بوم گردی در این روستاهاست.
ساقی با بیان اینکه در این پروژه سعی شده است آسیب های احتمالی ناشی از توسعه گردشگری کاهش پیدا کند افزود: بنیاد سپهر به دنبال توسعه گردشگری پایدار است تا هم روستائیان و هم گردشگران از آن نفع برند و به معیشت مردم محلی کمک شود.
وی با بیان اینکه موسسه اوای طبیعت پایدار به مدیریت اقای نیما آذری و خانم افسانه احسانی، مشاور بنیاد سپهر و مجری برنامه های اموزشی این پروژه هستند اظهار کرد: کلیه هزینه های این پروژه توسط بنیاد توسعه فرهنگی سپهر و با همراهی شورا و دهیاری روستاهای کره، باراز و تجن تامین شده است.
مدیر پروژه توسعه بوم گردی و گردشگری پایدار روستایی بنیاد توسعه فرهنگی سپهر از برنامه های اینده برای این پروژه خبر داد و گفت: برگزاری دو دوره آموزشی دیگر، بازدید از اقامتگاه های بوم گردی  و اجرای تور های گردشگری در فصل برداشت زعفران و معرفی جاذبه های گردشگری روستاهای هدف طرح در تهران از جمله برنامه های اتی این پروژه است.