اولین موزه خصوصی عکس قاین افتتاح شد.

| اخبار | 0 دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

🔺آیین افتتاح اولین موزه‌ی خصوصی شهرستان قائنات با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی

🔻صبح امروز ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی اولین موزه‌ی خصوصی شهرستان قائنات«موزه عکس مرحوم غلامعلی صمدی» در مکان خانه قدیمی صمدی و با سرمایه گذاری بنیاد توسعه فرهنگی و توانمندسازی سپهر با حضور فرهادی معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

🔻 این آیین با حضور رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، کریمی فرماندار شهرستان و چند تن از  مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

🔻گفتنی است موزه عکس با بیش از ۱۰۰ قطعه عکس قدیمی و ۲۰ دستگاه و وسیله قدیمی عکاسی  رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.

🔻شایان ذکر است، بنیاد سپهر به عنوان یک سازمان مردم نهاد که در زمینه توانمندسازی فعالیت دارد ضمن تملک و نگهداری این خانه قدیمی موزه عکس را به عنوان بخشی از هویت تاریخی آن  و با هدف حفظ و نگهداری اسناد تاریخی و ایجاد یک فضای فرهنگی راه اندازی کرده است.

🔺لازم به ذکر است خانه قدیمی صمدی در سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار تاریخی این شهرستان به شماره ۳۰۵۹۴ به ثبت رسیده است و در سال های گذشته با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومانی میراث فرهنگی  و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار بنیاد سپهر مرمت و تجهیز شده‌است.

🔺در این پروژه، کارشناسان بنیاد و ۲ داوطلب بنیاد خانم ها الهه خطیب زاده و محدثه داشگران مقدم مسئولیت کارها را برعهده داشتند.

🔺با تشکر از عزیزانی که عکس ها و اطلاعات مربوط به آن ها را در اختیار ما گذاشتند؛ آقایان سید رضی قهستانی، سید حسن ترحمی، سید علیرضا شمسی، احسان سلطانی، حسین مظلوم زاده، مجتبی مظللوم زاده، اسماعیل مظلوم، عباس علی یوسفی، علیرضا بلالی، حاج محمد فخیم زاده، شریف پیشجو، تقی گچ سوز، علی مقراضی، حسن مختاری، حسن مطلبی و ناصر نوربخش

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://sepehrngo.com