روز جهانی سازمان های مردم نهاد مبارک

| اخبار | 0 دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

۲۷ فوریه (۸ اسفندماه)
روز جهانی سازمان‌های غیردولتی (مردم‌نهاد)
با هدف الهام بخشیدن مردم به فعالیت بیشتر در این سازمان‌ها، تشویق وتعامل بهتر بین سازمان‌های غیردولتی، بخش دولتی، خصوصی و گامی کوچک در جهت پاسداشت تلاش‌ها و دستاوردهای سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) فعال در نقاط مختلف جهان است.
روز جهانی سازمان‌های مردم‌نهاد، در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ توسط هلن کلارک، نخست وزیر سابق نیوزیلند و مدیر برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) به صورت بین‌المللی به رسمیت شناخته شد.
بنیاد توسعه فرهنگی و توانمندسازی سپهر، یک سازمان مردم‌نهاد (NGO) در خراسان جنوبی است که در سال ۱۳۸۹ ، با مجوز از استانداری خراسان جنوبی تاسیس شد و در زمینه توانمندسازی و توسعه کسب و کارهای خرد فعالیت دارد.
سپهر در افق های دوری که برای خود ترسیم کرده، جامعه‌ای فعال از نظر اقتصادی و نیز تقویت روحیه خویش‌فرمایی و خوداشتغالی با توجه به مسئولیت اجتماعی در بین جوانان، بانوان و نوجوانان را می‌بیند.
نهال سپهر در مسیر تبدیل شدن به درختی تنومند و سایه‌گستر، اکنون ۱۱ سال پربار را پشت سر گذاشته و در این مسیر بیشتر، جوانان دانشجو و فارغ‌التحصیل و نیز بانوان در مناطق روستایی و کم‌برخوردار را حمایت کرده است. اما عموم جامعه، نیز همیشه از سایه این درخت و محصولات و خدماتی که به ارمغان می‌آورد سهمی داشته و دارند.

✔️بنیاد سپهر پروژه های زیر را اجرا می‌کند:
🔹صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی
🔹ترویج کارآفرینی و کسب و کار
🔹مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی
🔹توسعه بوم آورد محلات
🔹کتابخانه عمومی و مرکز توانمندسازی سیار افق
🔹تعاونی های کسب و کار

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://sepehrngo.com